Do good. Be good. See good. - IlustamataElu
15456
post-template-default,single,single-post,postid-15456,single-format-standard,bridge-core-2.4.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
 

Do good. Be good. See good.

Do good. Be good. See good.

Olen harjunud ikka mõtlema ratsionaalselt, et mis on edasine plaan, kuidas kõige edukamalt ära elada, mida ja mis järjekorras pean järgmiseks saavutama, mil moel leib lauale teenida. Ja tuleb tunnistada, et see strateegia on mind teatud mõttes päris hästi elus edasi aidanud. Okei, see kõlab liiga karmilt – tegelikult olen ma sel teekonnal siiski alati olnud hea inimene, alati arvestanud teiste tunnetega, alati olnud positiivsete kavatsustega. Lihtsalt rõhk on olnud sellel, et jõuliselt edasi purjetada ja kogu see hea-inimene-olemine on tulnud vaikimisi protsessi kõrvalt. Alles nüüd taipasin, et see vale rõhuasetus ongi ilmselt hingele haiget teinud.

Tegin hiljuti internetis isiksusetesti – rohkem lihtsalt ajaviiteks – aga oi-oi, kus selle testi tulemused mind mõtlema panid! Näiteks tööpostil pühendub minu tüüp täielikult parima teeninduse pakkumisele ja win-win lahenduste leidmisele. Kuigi võin endale sellega mõnikord liiga teha, sean teiste inimeste vajadused alati esiplaanile. Aga päeva lõpuks kannavad ponnistused vilja, sest keegi teine peale minu ei ole rohkem õnnelik by making someone’s day. Ja nii on! Kuigi minu senised ametid on olnud täiesti erineva iseloomuga ja erinevates valdkondades, siis meeldinud on mulle nende puhul ikka ühed ja samad asjad. Ja meelde olen jäänud oma kõikidele ülemustele, klientidele ja töökaaslastele ikka samade heade omaduste poolest.

Kui mõtlen tagasi ükskõik millise tööpäeva peale minevikust, siis kõige suurema naeratuse toovad need hetked, kui saab tehtud midagi ekstra, midagi eriti hästi ja pealekauba ja keegi selle üle siiralt õnnelik ja tänulik on. Teatud ametites tuleb see kindlasti rohkem esile. Näiteks arvavad paljud minu lähedased siiamaani, et mulle parim amet on klienditeenindaja.

Selleks, et klienditeeninduses esile tulevat positiivset käitumist rakendada, ei pea ma reaalselt sellel alal töötama. Elu annab selleks iga päev nii palju erinevaid võimalusi. Näiteks mulle meeldib liikluses lasta teisi autosid vahele, teha väikeseid heategusid. Kui veel keegi ohutuledega „aitäh“ vilgutab, siis oi, ma võin veel viis minutit naeratada selle ilusa olukorra peale.

Kui need positiivsed ponnistused nii palju rõõmu teevad, siis negatiivsed teevad seda rohkem haiget. Pole minagi mingi ingel, teine kord lähen selles samas liikluses närvi ja pobisen omaette, et kurat küll, õpi sõitma! Nii kui selle olen välja öelnud, tunnen end halvasti – süümekad. Vahel halvas tujus olles kurdan kellelegi oma rasket elu ja selle asemel, et end pärast hästi tunda, tunnen pigem halvasti, sest oleksin seda negatiivsust nagu toitnud.

Mida siis teha? Olla ise hea. Mõelda head. Teha ise võimalikult palju head. Mitte jääda kinni sellesse, et klient on loll, kolleeg nõme või olukord ebaõiglane. Kui selle juba ära õpid, siis hakkavad negatiivsed asjad sinust ringiga mööda minema. Õigemini sa enam ei pane neid tähele, sest fookus on mujal. Keskendud heale. On ju vana tõde, et millele sa keskendud ja oma tähelepanu ning energia suunad, selle sa ka saad. 

Iga meie mõte on palve. Iga oma sõna ja teoga loome maailma meie ümber. Meid on ikka korralikult usaldatud, et selline võim on kätte antud! Võtkem siis vastutus ja istutagem oma ellu positiivset. Ühekohtune oleks kurta heade asjade puudumise üle, kui igaühe võimuses on seeme mulda panna. Väikeseid liigutusi õiges suunas saab teha absoluutselt igas valdkonnas. Õiglane oleks alustada iseendast – teha suurpuhastus oma mõtetes, kanda hoolt oma keha eest. Edasi saab vaadata kaugemale – rikastada teiste elu, nakatada kedagi oma naeratusega. Miks mitte kasvõi tänavalt jäätisepaber üles korjata ja prügikasti visata. Kõik need imetillukesed otsused panevad päeva lõpuks end hästi tundma.

See on väga kummaline tunne avastada enda seest suur ja tugev tahtmine teha head. Olla hea. Näha maailmas head. Kui juba ükskord maailma läbi headuse prillide näha, siis see laieneb kõikidele eluvaldkondadele. Peale selle, et tahad luua head keskkonda endale ja teistele, hoolid loomadest, hoiad loodust, oled vastutustundlik igas valdkonnas. Siis tundub täiesti  mõttetu see raha, mis on teenitud kellegi teise arvelt rikastumise teel. Tundub vastumeelne töö, mille eesmärk on mingit jama toota või müüa. Ei kadesta enam rikkaid ja ilusaid, vaid pigem imetled neid, kes on oma hinge eesmärgiga kooskõlas. Tahad iga päev olla parem peremees oma vaimule, kehale ja planeedile.

No Comments

Post A Comment