Kas ma valin oma abikaasaks või lapse isaks õige inimese? - Ilustamata Elu blogi
15581
post-template-default,single,single-post,postid-15581,single-format-standard,bridge-core-2.4.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
 

Kas ma valin oma abikaasaks või lapse isaks õige inimese?

Kas ma valin oma abikaasaks või lapse isaks õige inimese?

Küsimus, mis minuvanuste naiste (ja miks mitte ka meeste) seltskonnas suuresti teemaks on. Nooremana olid suhted justkui vähemriskantsed – võis kellegagi paar olla, aga see oli katsetamise aeg, et kas jääme pidama või laseme siiski üksteist vabaks. Tänases eluetapis tulevad lauale ka ühise kodu, abiellumise või laste saamise teemad ehk siis tõesti – panused on suuremad. Loomulikult oma aega ja energiat kuskile nii suures mahus investeerides loodavad kõik saada parima tootluse. Teha parimad otsused. Mitte ebaõnnestuda. 

Targad ja iseseisvad naised nagu me täna oleme, tahame liiga palju mahutada oma otsuseid kuskile Excelisse. Võrrelda plusse ja miinuseid ja teha vastav järeldus. Kuigi oma elu tuleb analüüsida, siis sageli valime lihtsalt valed mõõtühikud. Võrdleme, kes on pikem, peenem, rikkam, ilusam ja otsustame selle põhjal. Ehk siis tegelikult otsustame ühiskonna arvamuse põhjal, et kes ületab standardid kõrgema kaarega. Siis on meil vähemalt garantiipaber taskus, et näed, hüppas läbi kõikide rõngaste, läbis ülevaatuse edukalt. Kui midagi juhtuma peaks, siis meie pole süüdi.

Kuigi esimene valik oleks vastutus kellegi teise õlgadele veeretada, siis õige inimese leidmine algab iseenda leidmisest. Mida paremini me iseennast tunneme, mida rohkem oleme iseenda autentsel sagedusel, seda õigemad energiad saavad meieni jõuda. Kiires elutempos kulgeme suurema osa ajast automaatpiloodil, peas keerlemas mõtted, mis ei pruugi isegi olla meie endi omad. Iseendaga kontakti leides avastame nii palju arvamusi ja käitumismustreid, mis me lihtsalt kelleltki üle oleme võtnud.

On suur vahe, kas kellegi imetlemise taga on nähtamatuks jõuks inspiratsioon või kadedus. Inspireerituna suudame teatud väärtused oma ellu integreerida ja neist rõõmu tunda. Kadedana võime terve hunniku asju bucketlistist maha kriipsutada, aga sisemist rahulolu sellest ei saa. Need ei olnud meie enda väärtused, see ei olnud meie visualiseeritud elu.

Elu on nagu eksam – paljud proovivad teistelt vastuseid maha kirjutada, aru saamata, et neil on teistsugused küsimused.

Leia iseenda sagedus ja küsi vastuseid seestpoolt. Ei ole võimalik, et me ise ei tea, mis on meie elus valesti. Kui tunned pinget või ärevust, siis küsi endalt, mis seda tekitab. Võib-olla on üks põhiväärtustest tervislik eluviis, aga praegused otsused seda väga ei toeta. Võib-olla kerib esile, et töökeskkond on mürgine. Võib-olla jõuad järelduseni, et tõesti kripeldabki see suhe, mis tulnuks juba ammu lõpetada. Lihtsalt proovi püsida iseenda autentsel sagedusel, et mitte neid järeldusi kellegi teise väärtuste põhjal teha.

Elada tuleb kergusega. Kuigi teatud piirini on eluterve mõelda, et peame ise pingutama, ise oma elu eest vastutama, siis nii suur osa on ka meie kontrolli alt väljas. Võib-olla õnnestubki leida tõeline pereõnn, oma partneris kaksikleek, aga ootamatu raske haigus lahutab selle liidu liiga vara. Mõnel õnnestub karjääriredelil vallutada tõelisi tippe, aga kannatused vaatavad otsa mõnes teises eluvaldkonnas. Elu on riskantne ja ettearvamatu, aga seda enam võiks julgeda elada. Julgeda valida see ei-tea-kas-ikka-on-õige-mees oma abikaasaks. Võid teha kõik maailma plaanid, aga elu võib otsustada hoopis teisiti. Järelikult ei ole mõtet kulutada poolt elu ideaalse strateegia genereerimiseks, sest sina ise oled ainult üks väike tegur selles hiigelsuures võrrandis.

Tee seda, mis tundub täna õige. Ära vaeva pead sellega, mida keegi arvab, kui ühel hetkel mõne tähtsa otsuse ümber peab mängima. Kui oled hingemaailmas otsustanud selles elus üksikema eluraskusi kogeda, siis pole vahet, kas abiellud tänase või homse peigmehega, sest samad probleemid kerkivad esile niikuinii. Palun mitte sattuda sellest masendusse, vaid pigem võtta kergusega, et kõik, mis tulema peab, tuleb kahtlemata. Alles hiljem selgub, milleks üks või teine sündmus või ristunud elutee meile vajalik oli. Kui suudad kõike seda aktsepteerida jätkuvalt elu mängleva kergusega usaldada, siis sellel momendil hakkavad juhtuma imelised asjad. Universum toetab meid, kannab meid, on lõputult külluslik ja lõputult heatahtlik. Nii et kuidas siis valida õige inimene? Olla ise õige inimene. 

Tags:
No Comments

Post A Comment