Uue aasta ja muud lubadused - Ilustamata Elu blogi
15518
post-template-default,single,single-post,postid-15518,single-format-standard,bridge-core-2.4.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
 

Uue aasta ja muud lubadused

plaan

Uue aasta ja muud lubadused

Jooksvas aastas üht päeva, nädalat või kuud teisest eristada ei olegi alati nii lihtne, aga kui juba aastanumber muutub, siis paistab olevat kohustuslik raamatus uut peatükki alustada. Seega teevad kokkuvõtteid ja seavad uusi eesmärke isegi need inimesed, kes igapäevaselt oma elu joonlaua täpsusega ei planeeri. Tunne on hea, motivatsiooni on – uuel aastal on kõik võimalik. Aga miks tunduvad uue aasta plaanid veel jaanuaris nii täidetavad, aga aasta lõppedes sageli üsna utoopilised? Sest jaanuaris vaatame õhkavalt tulevikku läbi motivatsiooniprisma, aga juba vähemalt veebruaris peaks selle prisma nimi olema distsipliin.

Alati võib leida asjade minna laskmisele vabandusi stiilis what is meant to be will always find its way, aga kas oled kindel, et sinu praegune igapäevane eluviis laob vundamenti su unistustele? Ei saa ju lihtsalt eeldada, et puhkan loorberitel kuni minuga tõeliselt imelised asjad juhtuma hakkavad ja kõik minu unistused täituvad. Karma pakub seda, mida väärid ja seda sa kujundad iga päev. See ei tähenda, et peab eluhülgavalt pühenduma ainult karjäärile või pidama nii ranget dieeti, et silme eest läheb mustaks. Kui oma aastane eesmärk jagada 12 kuuks või 365 päevaks, siis igapäevane pingutus võib olla esmapilgul minimaalne, et ikka kokku teha suur positiivne muutus. Lihtsalt proovi natukene rohkem, et olla natukene parem. Tulemus ei kujune sellest, mida sa teed mõnikord, vaid sellest, mida sa teed kogu aeg.

Nüüd veab nendel inimestel, kellel on täpne ettekujutus sellest, kuhu nad jõuda tahavad ja kes oskavad tänu sellele oma unistuste saavutamiseks konkreetsemaid plaane paika panna. Öeldakse ju, et kui sa just ei jahi oma unistust, siis järelikult raiskad aega. Päris õudne nende inimeste jaoks, kes alles otsivad oma unistust! Kuidas töötada millegi nimel, kui veel täpselt ei tea, mis see on? Now chill, see on see koht, kus on lubatud lootma jääda kõrgematele jõududele ja what is meant to be lausele. Aga tegutse! Otsi, proovi, pettu, leia, rõõmusta, kaota, avasta, kurvasta, tunneta… ole nagu kivi jões, mida pidev vool lihvib ja vormib, kuni koorub välja sinu tõeline olemus. Sul ei pea olema täpset ettekujutust, missugune elu või töö või suhe teeb sind õnnelikuks, aga sinu võimuses on olla avatud ja õppida läbi selle, mis satub su teele. Tõsi, mõni asi tuleb ainult selleks ära proovida, et veenduda selle sobimatuses. Siiski on valida, kas kahetseda seda kui maha visatud aega või muiates head õppetundi väärtustada. Meie keha kuuleb iga meie mõtet, elab läbi iga tegu ja tunneb iga emotsiooni. Ajapikku saab meile selgeks, missugused inimesed, elamused, tegevused meile rohkem sobivad.

Võitjad planeerivad võitmist, valmistuvad võitmiseks ja eeldavad, et võidavad. Ja nüüd me oleme uuesti selles punktis, kus motivatsioonist rohkem peab kohal olema distsipliin. Päris kõik ikka ei ole puhas juhuste kokku langemine. Elu on nagu matemaatika – iga vahepealne tehe ja lahendatud olukord aitab sind lähemale lõppvastusele. Nii et ole jaanuarist detsembrini kangekaelne oma eesmärkide suhtes, aga paindlik meetodite suhtes, kuidas nendeni jõuda. Sisimas sa ju tead, et sulle tuleks kasuks mõni halb harjumus maha jätta ja selle asemel mõne uue kasulikuga alustada. Sa tead, et hommikune eesmärk võiks olla midagi kasulikumat kui uus plaan, kuidas päev võimalikult ruttu õhtusse saada. Ja kui ühel päeval saabub kõik see, millest unistasid, siis mõistad, et õnn on see, kui ettevalmistus kohtub võimalusega. Ja kumb on siis suurem piin, kas distsipliin või kahetsus?

No Comments

Post A Comment